Barbey-Seroux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbey-Seroux
Komunë
Vendndodhja
Barbey-Seroux is located in Franca
Barbey-Seroux
Barbey-Seroux
45°54′43″V 0°05′21″P / 45.9119°V 0.0892°P / 45.9119; -0.0892Koordinatat: 45°54′43″V 0°05′21″P / 45.9119°V 0.0892°P / 45.9119; -0.0892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Corcieux
Ndërbashkësia Monts de Vologne
Kryetari Fabien Jakuboye
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.32 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88640
INSEE 88035


Barbey-Seroux është një komunëFrancë. Barbey-Seroux bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 7.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]