Barbizon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbizon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbizon is located in Franca
Barbizon
Barbizon
48°39′28″V 3°41′49″L / 48.6578°V 3.6969°L / 48.6578; 3.6969Koordinatat: 48°39′28″V 3°41′49″L / 48.6578°V 3.6969°L / 48.6578; 3.6969
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Melun
Kantoni Perthes
Ndërbashkësia Pays de Bière
Kryetari Pierre Bedouelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.27 km2
Popullsia 1588 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77630
INSEE 77022


Barbizon është një komunëFrancë. Barbizon bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1588 banorë dhe sipërfaqe 5.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]