Barbonne-Fayel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbonne-Fayel
Komunë
Vendndodhja
Barbonne-Fayel is located in Franca
Barbonne-Fayel
Barbonne-Fayel
48°33′32″V 3°34′39″L / 48.5589°V 3.5775°L / 48.5589; 3.5775Koordinatat: 48°33′32″V 3°34′39″L / 48.5589°V 3.5775°L / 48.5589; 3.5775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Sézanne
Kryetari Corine Hubert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.35 km2
Lartësia 115 m (m.n.d.)
Popullsia 491 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51120
INSEE 51036


Barbonne-Fayel është një komunëFrancë. Barbonne-Fayel bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 491 banorë dhe sipërfaqe 24.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]