Barby, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barby
Komunë
noform
Pamje nga Barby
Vendndodhja
Barby is located in Franca
Barby
Barby
46°56′41″V 2°10′46″P / 46.9447°V 2.1794°P / 46.9447; -2.1794Koordinatat: 46°56′41″V 2°10′46″P / 46.9447°V 2.1794°P / 46.9447; -2.1794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Rethel
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Christian Noizet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.32 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 375 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8300
INSEE 8048


Barby është një komunëFrancë. Barby bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 375 banorë dhe sipërfaqe 11.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]