Barby, Savoie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barby
Komunë
noform
Pamje nga Barby
Vendndodhja
Barby is located in Franca
Barby
Barby
49°04′14″V 0°49′20″L / 49.0706°V 0.8222°L / 49.0706; 0.8222Koordinatat: 49°04′14″V 0°49′20″L / 49.0706°V 0.8222°L / 49.0706; 0.8222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Saint-Alban-Leysse
Ndërbashkësia Chambéry métropole
Kryetari Catherine Chappuis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.48 km2
Popullsia 3399 banorë
Dendësia 1371 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73230
INSEE 73030


Barby është një komunëFrancë. Barby bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 3399 banorë (regjistrimi 2016) dhe sipërfaqe 2.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]