Barcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barcy
Komunë
Vendndodhja
Barcy is located in Franca
Barcy
Barcy
47°08′47″V 4°19′01″L / 47.1464°V 4.3169°L / 47.1464; 4.3169Koordinatat: 47°08′47″V 4°19′01″L / 47.1464°V 4.3169°L / 47.1464; 4.3169
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Meaux
Kantoni Meaux-Nord
Ndërbashkësia Pays de Meaux
Kryetari Michel Vasse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.95 km2
Popullsia 227 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77910
INSEE 77023


Barcy është një komunëFrancë. Barcy bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 227 banorë dhe sipërfaqe 6.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale