Bardhyl Dauti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bardhyl Dauti (maqedonisht: Бардуљ Даути; i lindur më 4.8.1982, në Tetovë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Bardhyl Dauti kandidoj si pjesë e PDSH-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Bardhyl Dauti". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.