Bardhyl Dauti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bardhyl Dauti (maqedonisht: Бардуљ Даути; i lindur më 4.8.1982, në Tetovë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Bardhyl Dauti kandidoj si pjesë e PDSH-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bardhyl Dauti". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)