Bardigues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardigues
Komunë
Vendndodhja
Bardigues is located in Franca
Bardigues
Bardigues
44°44′17″V 0°41′07″L / 44.7381°V 0.6853°L / 44.7381; 0.6853Koordinatat: 44°44′17″V 0°41′07″L / 44.7381°V 0.6853°L / 44.7381; 0.6853
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Auvillar
Ndërbashkësia Deux Rives
Kryetari Gilbert Abarnou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.67 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 257 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82340
INSEE 82010


Bardigues është një komunëFrancë. Bardigues bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 257 banorë dhe sipërfaqe 11.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]