Bardou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardou
Komunë
noform
Pamje nga Bardou
Vendndodhja
Bardou is located in Franca
Bardou
Bardou
42°53′51″V 0°25′29″L / 42.8975°V 0.4247°L / 42.8975; 0.4247Koordinatat: 42°53′51″V 0°25′29″L / 42.8975°V 0.4247°L / 42.8975; 0.4247
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Kantoni Issigeac
Kryetari Michel Castagnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.76 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 43 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24560
INSEE 24024


Bardou është një komunëFrancë. Bardou bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 43 banorë dhe sipërfaqe 4.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bardou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale