Bareilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bareilles
Komunë
noform
Pamje nga Bareilles
Stema_figura
Vendndodhja
Bareilles is located in Franca
Bareilles
Bareilles
42°52′12″V 0°37′11″L / 42.87°V 0.6197°L / 42.87; 0.6197Koordinatat: 42°52′12″V 0°37′11″L / 42.87°V 0.6197°L / 42.87; 0.6197
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Bordères-Louron
Kryetari André Carrère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.84 km2
Lartësia 1000 m (m.n.d.)
Popullsia 61 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65240
INSEE 65064


Bareilles është një komunëFrancë. Bareilles bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 61 banorë dhe sipërfaqe 20.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]