Baren, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baren
Qytet
Vendndodhja
Baren is located in Franca
Baren
Baren
48°36′00″V 0°49′51″P / 48.6°V 0.8308°P / 48.6; -0.8308Koordinatat: 48°36′00″V 0°49′51″P / 48.6°V 0.8308°P / 48.6; -0.8308
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Béat
Ndërbashkësia Canton de Saint-Béat
Kryetari Joseph Chavant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.06 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 31046


Baren është një komunëFrancë. Baren bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 5 banorë dhe sipërfaqe 3.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]