Barenton-Bugny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barenton-Bugny
Komunë
noform
Pamje nga Barenton-Bugny
Vendndodhja
Barenton-Bugny is located in Franca
Barenton-Bugny
Barenton-Bugny
49°40′20″V 3°40′52″L / 49.6722°V 3.6811°L / 49.6722; 3.6811Koordinatat: 49°40′20″V 3°40′52″L / 49.6722°V 3.6811°L / 49.6722; 3.6811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Crécy-sur-Serre
Ndërbashkësia Pays de la Serre
Kryetari Gérard Bourez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.38 km2
Popullsia 589 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2000
INSEE 2046


Barenton-Bugny është një komunëFrancë. Barenton-Bugny bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 589 banorë dhe sipërfaqe 11.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]