Barenton-Cel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barenton-Cel
Komunë
noform
Pamje nga Barenton-Cel
Vendndodhja
Barenton-Cel is located in Franca
Barenton-Cel
Barenton-Cel
49°40′16″V 1°15′48″P / 49.6711°V 1.2633°P / 49.6711; -1.2633Koordinatat: 49°40′16″V 1°15′48″P / 49.6711°V 1.2633°P / 49.6711; -1.2633
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Crécy-sur-Serre
Ndërbashkësia Pays de la Serre
Kryetari David Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.69 km2
Popullsia 136 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2000
INSEE 2047


Barenton-Cel është një komunëFrancë. Barenton-Cel bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 136 banorë dhe sipërfaqe 6.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]