Barenton-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barenton-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Barenton-sur-Serre
Vendndodhja
Barenton-sur-Serre is located in Franca
Barenton-sur-Serre
Barenton-sur-Serre
43°37′12″V 6°33′01″L / 43.62°V 6.5504°L / 43.62; 6.5504Koordinatat: 43°37′12″V 6°33′01″L / 43.62°V 6.5504°L / 43.62; 6.5504
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Crécy-sur-Serre
Ndërbashkësia Pays de la Serre
Kryetari Bruno Séverin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.05 km2
Popullsia 115 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2270
INSEE 2048


Barenton-sur-Serre është një komunëFrancë. Barenton-sur-Serre bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 8.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]