Barges, Haute-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barges
Komunë
Vendndodhja
Barges is located in Franca
Barges
Barges
44°50′13″V 3°53′43″L / 44.8369°V 3.8953°L / 44.8369; 3.8953Koordinatat: 44°50′13″V 3°53′43″L / 44.8369°V 3.8953°L / 44.8369; 3.8953
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Le Puy-en-Velay
Kantoni Pradelles
Ndërbashkësia Pays de Cayres et de Pradelles
Kryetari Guy Hilaire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.02 km2
Lartësia 1080 m (m.n.d.)
Popullsia 68 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43350
INSEE 43019


Barges është një komunëFrancë. Barges bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 68 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 7.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]