Bargny, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bargny
Komunë
Vendndodhja
Bargny is located in Franca
Bargny
Bargny
44°34′16″V 0°06′49″P / 44.5711°V 0.1136°P / 44.5711; -0.1136Koordinatat: 44°34′16″V 0°06′49″P / 44.5711°V 0.1136°P / 44.5711; -0.1136
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Betz
Ndërbashkësia Pays de Valois
Kryetari Alain Bara
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.54 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60620
INSEE 60046


Bargny është një komunëFrancë. Bargny bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 276 banorë dhe sipërfaqe 7.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]