Barie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barie
Komunë
noform
Pamje nga Barie
Vendndodhja
Barie is located in Franca
Barie
Barie
48°31′33″V 5°50′41″L / 48.5258°V 5.8447°L / 48.5258; 5.8447Koordinatat: 48°31′33″V 5°50′41″L / 48.5258°V 5.8447°L / 48.5258; 5.8447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Auros
Ndërbashkësia Pays d'Auros
Kryetari Bernard Pagot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.33 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 285 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33190
INSEE 33027


Barie është një komunëFrancë. Barie bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 5.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale