Barisis-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barisis-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Barisis-aux-Bois
Stema_figura
Vendndodhja
Barisis-aux-Bois is located in Franca
Barisis-aux-Bois
Barisis-aux-Bois
49°34′43″V 3°19′41″L / 49.5786111111°V 3.32805555556°L / 49.5786111111; 3.32805555556Koordinatat: 49°34′43″V 3°19′41″L / 49.5786111111°V 3.32805555556°L / 49.5786111111; 3.32805555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.11 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 739 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02700
INSEE 02049


Barisis-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Barisis-aux-Bois ka një popullsi prej 739 banorë dhe sipërfaqe 15.11 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Barisis-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale