Barlest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barlest
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barlest is located in Franca
Barlest
Barlest
47°29′21″V 2°37′46″L / 47.4892°V 2.6294°L / 47.4892; 2.6294Koordinatat: 47°29′21″V 2°37′46″L / 47.4892°V 2.6294°L / 47.4892; 2.6294
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Saint-Pé-de-Bigorre
Ndërbashkësia Pays de Lourdes
Kryetari Francis Laffont-Puyot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.02 km2
Lartësia 839 m (m.n.d.)
Popullsia 258 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65065


Barlest është një komunëFrancë. Barlest bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 258 banorë dhe sipërfaqe 4.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barlest – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale