Barmainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barmainville
Komunë
Vendndodhja
Barmainville is located in Franca
Barmainville
Barmainville
44°39′39″V 5°22′15″L / 44.6608°V 5.3708°L / 44.6608; 5.3708Koordinatat: 44°39′39″V 5°22′15″L / 44.6608°V 5.3708°L / 44.6608; 5.3708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Janville
Ndërbashkësia Beauce de Janville
Kryetari Alexandre Jaquemet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.38 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 127 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28310
INSEE 28025


Barmainville është një komunëFrancë. Barmainville bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 6.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]