Baron, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baron
Komunë
Vendndodhja
Baron is located in Franca
Baron
Baron
46°29′37″V 4°16′46″L / 46.4936°V 4.2794°L / 46.4936; 4.2794Koordinatat: 46°29′37″V 4°16′46″L / 46.4936°V 4.2794°L / 46.4936; 4.2794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Libourne
Kantoni Branne
Ndërbashkësia Créonnais
Kryetari Emmanuel Le Blond Du Plouy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 991 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33750
INSEE 33028


Baron është një komunëFrancë. Baron bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 991 banorë dhe sipërfaqe 10.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]