Baron, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baron
Komunë
Vendndodhja
Baron is located in Franca
Baron
Baron
49°07′43″V 0°28′57″P / 49.1286°V 0.4825°P / 49.1286; -0.4825Koordinatat: 49°07′43″V 0°28′57″P / 49.1286°V 0.4825°P / 49.1286; -0.4825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Nanteuil-le-Haudouin
Ndërbashkësia Pays de Valois
Kryetari Philippe Moquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.47 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 783 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60300
INSEE 60047


Baron është një komunëFrancë. Baron bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 783 banorë dhe sipërfaqe 21.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]