Barr, Bas-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barr
Komunë
noform
Pamje nga Barr
Stema_figura
Vendndodhja
Barr is located in Franca
Barr
Barr
43°37′03″V 0°26′37″L / 43.6175°V 0.4436°L / 43.6175; 0.4436Koordinatat: 43°37′03″V 0°26′37″L / 43.6175°V 0.4436°L / 43.6175; 0.4436
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Sélestat-Erstein
Kantoni Barr
Ndërbashkësia Piémont de Barr
Kryetari Gilbert Scholly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.61 km2
Popullsia 6787 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67140
INSEE 67021


Barr është një komunëFrancë. Barr bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 6787 banorë dhe sipërfaqe 20.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]