Barran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barran
Komunë
noform
Pamje nga Barran
Stema_figura
Vendndodhja
Barran is located in Franca
Barran
Barran
43°37′03″V 0°26′37″L / 43.6175°V 0.443611°L / 43.6175; 0.443611Koordinatat: 43°37′03″V 0°26′37″L / 43.6175°V 0.443611°L / 43.6175; 0.443611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Auch-Sud-Ouest
Ndërbashkësia Val de Gers
Kryetari Paul Fourès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.82 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 724 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32350
INSEE 32029


Barran është një komunëFrancë. Barran bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 724 banorë dhe sipërfaqe 52.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barran – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale