Barrancoueu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barrancoueu
Komunë
noform
Pamje nga Barrancoueu
Stema_figura
Vendndodhja
Barrancoueu is located in Franca
Barrancoueu
Barrancoueu
43°23′19″V 0°53′42″P / 43.3886°V 0.895°P / 43.3886; -0.895Koordinatat: 43°23′19″V 0°53′42″P / 43.3886°V 0.895°P / 43.3886; -0.895
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Arreau
Ndërbashkësia Véziaux d'Aure
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.8 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 32 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65240
INSEE 65066


Barrancoueu është një komunëFrancë. Barrancoueu bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 3.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]