Barre-des-Cévennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barre-des-Cévennes
Komunë
noform
Pamje nga Barre-des-Cévennes
Stema_figura
Vendndodhja
Barre-des-Cévennes is located in Franca
Barre-des-Cévennes
Barre-des-Cévennes
44°11′13″V 5°29′39″L / 44.1869°V 5.4942°L / 44.1869; 5.4942Koordinatat: 44°11′13″V 5°29′39″L / 44.1869°V 5.4942°L / 44.1869; 5.4942
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Florac
Kantoni Barre-des-Cévennes
Ndërbashkësia Tarnon-Mimente
Kryetari Bernard Bauffe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.29 km2
Lartësia 930 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48400
INSEE 48019


Barre-des-Cévennes është një komunëFrancë. Barre-des-Cévennes bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 34.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]