Barrettali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barrettali
Komunë
noform
Pamje nga Barrettali
Vendndodhja
Barrettali is located in Franca
Barrettali
Barrettali
46°00′05″V 0°13′39″L / 46.0014°V 0.2275°L / 46.0014; 0.2275Koordinatat: 46°00′05″V 0°13′39″L / 46.0014°V 0.2275°L / 46.0014; 0.2275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Bastia
Kantoni Capobianco
Ndërbashkësia Cap Corse
Kryetari Antony Hottier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.07 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 159 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20228
INSEE 2B030


Barrettali është një komunëFrancë. Barrettali bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 18.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]