Barrou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barrou
Komunë
Vendndodhja
Barrou is located in Franca
Barrou
Barrou
44°04′36″V 1°14′45″L / 44.0767°V 1.2458°L / 44.0767; 1.2458Koordinatat: 44°04′36″V 1°14′45″L / 44.0767°V 1.2458°L / 44.0767; 1.2458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Loches
Kantoni Le Grand-Pressigny
Kryetari Massabielle Mangin d'Ouince
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.71 km2
Popullsia 497 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37019


Barrou është një komunëFrancë. Barrou bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 497 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 30.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barrou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale