Barry-d'Islemade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barry-d'Islemade
Komunë
Vendndodhja
Barry-d'Islemade is located in Franca
Barry-d'Islemade
Barry-d'Islemade
45°06′00″V 1°03′50″L / 45.1°V 1.0639°L / 45.1; 1.0639Koordinatat: 45°06′00″V 1°03′50″L / 45.1°V 1.0639°L / 45.1; 1.0639
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Castelsarrasin-2
Ndërbashkësia Terrasses et Plaines des deux cantons
Kryetari Guy Portal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.35 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 770 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82290
INSEE 82011


Barry-d'Islemade është një komunëFrancë. Barry-d'Islemade bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 770 banorë dhe sipërfaqe 11.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]