Bars, Dordogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bars
Komunë
Vendndodhja
Bars is located in Franca
Bars
Bars
44°43′54″V 5°17′31″L / 44.7317°V 5.2919°L / 44.7317; 5.2919Koordinatat: 44°43′54″V 5°17′31″L / 44.7317°V 5.2919°L / 44.7317; 5.2919
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Thenon
Ndërbashkësia Causses et Vézère
Kryetari Michel Bardet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.58 km2
Popullsia 235 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24210
INSEE 24025


Bars është një komunëFrancë. Bars bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe 22.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]