Barthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barthe
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barthe is located in Franca
Barthe
Barthe
43°07′28″V 0°02′47″P / 43.1244°V 0.0464°P / 43.1244; -0.0464Koordinatat: 43°07′28″V 0°02′47″P / 43.1244°V 0.0464°P / 43.1244; -0.0464
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Castelnau-Magnoac
Ndërbashkësia Magnoac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.35 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 16 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65230
INSEE 65068


Barthe është një komunëFrancë. Barthe bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 16 banorë dhe sipërfaqe 1.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barthe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale