Bartrès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bartrès
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bartrès is located in Franca
Bartrès
Bartrès
48°29′01″V 0°20′34″L / 48.4836°V 0.3428°L / 48.4836; 0.3428Koordinatat: 48°29′01″V 0°20′34″L / 48.4836°V 0.3428°L / 48.4836; 0.3428
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement D'Argelès-Gazost
Kantoni Lourdes-Ouest
Kryetari Gérard Clave
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.31 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 455 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65070


Bartrès është një komunëFrancë. Bartrès bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 455 banorë dhe sipërfaqe 7.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]