Barville, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barville
Komunë
Vendndodhja
Barville is located in Franca
Barville
Barville
45°31′36″V 0°51′17″P / 45.5267°V 0.8547°P / 45.5267; -0.8547Koordinatat: 45°31′36″V 0°51′17″P / 45.5267°V 0.8547°P / 45.5267; -0.8547
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Neufchâteau
Kryetari Bernard Mathieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.45 km2
Lartësia 371 m (m.n.d.)
Popullsia 85 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88300
INSEE 88036


Barville është një komunëFrancë. Barville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 8.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]