Barzy-en-Thiérache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barzy-en-Thiérache
Komunë
noform
Pamje nga Barzy-en-Thiérache
Stema_figura
Vendndodhja
Barzy-en-Thiérache is located in Franca
Barzy-en-Thiérache
Barzy-en-Thiérache
42°53′52″V 0°03′57″L / 42.8978°V 0.0658°L / 42.8978; 0.0658Koordinatat: 42°53′52″V 0°03′57″L / 42.8978°V 0.0658°L / 42.8978; 0.0658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Vervins
Kantoni Nouvion-en-Thiérache
Ndërbashkësia Thiérache du Centre
Kryetari Pierre-Marie Tellier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.63 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 306 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2170
INSEE 2050


Barzy-en-Thiérache është një komunëFrancë. Barzy-en-Thiérache bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 306 banorë dhe sipërfaqe 7.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]