Barzy-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barzy-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Barzy-sur-Marne
Vendndodhja
Barzy-sur-Marne is located in Franca
Barzy-sur-Marne
Barzy-sur-Marne
46°33′00″V 5°42′43″L / 46.55°V 5.7119°L / 46.55; 5.7119Koordinatat: 46°33′00″V 5°42′43″L / 46.55°V 5.7119°L / 46.55; 5.7119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Château-Thierry
Kantoni Condé-en-Brie
Ndërbashkësia Condé en Brie
Kryetari Jean-Claude Bohain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.55 km2
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Popullsia 386 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2850
INSEE 2051


Barzy-sur-Marne është një komunëFrancë. Barzy-sur-Marne bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 7.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]