Bas-Saint-Laurent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bas-Saint-Laurent (kthjellim).


Bas-Saint-Laurent
Bas-Saint-Laurent
—  rajon administrativ  —
Bas-Saint-Laurent is located in Kanadaja
Bas-Saint-Laurent
Bas-Saint-Laurent
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°20′00″V 68°40′00″P / 48.333333°V 68.666667°P / 48.333333; -68.666667 (Bas-Saint-Laurent)Koordinatat: 48°20′00″V 68°40′00″P / 48.333333°V 68.666667°P / 48.333333; -68.666667 (Bas-Saint-Laurent)
Sipërfaqja 22.185 km2
Popullsia 201.882 banorë 2005
Dendësia 9,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 22 dhjetor 1987
Zona Kohore UTC-5
Bas-Saint-Laurent – harta_foto

Bas-Saint-Laurent është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 22185 km² dhe popullsi 201882 banorë.[1] U themelua më 22 dhjetor 1987.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek