Bas-en-Basset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bas-en-Basset
Komunë
noform
Pamje nga Bas-en-Basset
Stema_figura
Vendndodhja
Bas-en-Basset is located in Franca
Bas-en-Basset
Bas-en-Basset
45°18′24″V 4°06′36″L / 45.306667°V 4.11°L / 45.306667; 4.11Koordinatat: 45°18′24″V 4°06′36″L / 45.306667°V 4.11°L / 45.306667; 4.11
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Yssingeaux
Kantoni Bas-en-Basset
Ndërbashkësia Marches du Velay-Rochebaron
Kryetari Joseph Chapuis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.76 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 4020 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43210
INSEE 43020


Bas-en-Basset është një komunëFrancë. Bas-en-Basset bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 4020 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 46.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]