Baslieux-lès-Fismes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baslieux-lès-Fismes
Komunë
Vendndodhja
Baslieux-lès-Fismes is located in Franca
Baslieux-lès-Fismes
Baslieux-lès-Fismes
49°16′48″V 0°25′19″P / 49.28°V 0.4219°P / 49.28; -0.4219Koordinatat: 49°16′48″V 0°25′19″P / 49.28°V 0.4219°P / 49.28; -0.4219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Fismes
Ndërbashkësia Ardre et Vesle
Kryetari Anne Garitan-Possoz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.62 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 296 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51170
INSEE 51037


Baslieux-lès-Fismes është një komunëFrancë. Baslieux-lès-Fismes bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 296 banorë dhe sipërfaqe 5.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]