Baslieux-sous-Châtillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baslieux-sous-Châtillon
Komunë
Vendndodhja
Baslieux-sous-Châtillon is located in Franca
Baslieux-sous-Châtillon
Baslieux-sous-Châtillon
45°39′51″V 0°06′20″P / 45.6642°V 0.1056°P / 45.6642; -0.1056Koordinatat: 45°39′51″V 0°06′20″P / 45.6642°V 0.1056°P / 45.6642; -0.1056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Châtillon-sur-Marne
Ndërbashkësia Châtillonnais
Kryetari Isabelle Pascal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.88 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 196 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51700
INSEE 51038


Baslieux-sous-Châtillon është një komunëFrancë. Baslieux-sous-Châtillon bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 5.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]