Bassanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassanne
Komunë
noform
Pamje nga Bassanne
Vendndodhja
Bassanne is located in Franca
Bassanne
Bassanne
49°23′12″V 6°14′38″L / 49.3867°V 6.2439°L / 49.3867; 6.2439Koordinatat: 49°23′12″V 6°14′38″L / 49.3867°V 6.2439°L / 49.3867; 6.2439
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Auros
Ndërbashkësia Pays d'Auros
Kryetari Gérard Loubet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.54 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 83 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33190
INSEE 33031


Bassanne është një komunëFrancë. Bassanne bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 2.54 km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]