Basse-sur-le-Rupt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basse-sur-le-Rupt
Komunë
noform
Pamje nga Basse-sur-le-Rupt
Stema_figura
Vendndodhja
Basse-sur-le-Rupt is located in Franca
Basse-sur-le-Rupt
Basse-sur-le-Rupt
49°12′01″V 0°07′42″P / 49.2003°V 0.1283°P / 49.2003; -0.1283Koordinatat: 49°12′01″V 0°07′42″P / 49.2003°V 0.1283°P / 49.2003; -0.1283
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Saulxures-sur-Moselotte
Ndërbashkësia Vallons du Bouchot et du Rupt
Kryetari Marc Grandemange
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.73 km2
Popullsia 909 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88120
INSEE 88037


Basse-sur-le-Rupt është një komunëFrancë. Basse-sur-le-Rupt bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 909 banorë dhe sipërfaqe 13.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]