Bassens, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassens
Komunë
noform
Pamje nga Bassens
Stema_figura
Vendndodhja
Bassens is located in Franca
Bassens
Bassens
43°33′10″V 0°37′18″P / 43.5528°V 0.6217°P / 43.5528; -0.6217Koordinatat: 43°33′10″V 0°37′18″P / 43.5528°V 0.6217°P / 43.5528; -0.6217
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Lormont
Ndërbashkësia Bordeaux
Kryetari Jean-Pierre Turon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.27 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 6618 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33530
INSEE 33032


Bassens është një komunëFrancë. Bassens bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 6618 banorë dhe sipërfaqe 10.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]