Bassignac-le-Bas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassignac-le-Bas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bassignac-le-Bas is located in Franca
Bassignac-le-Bas
Bassignac-le-Bas
47°49′02″V 6°10′54″L / 47.8172°V 6.1817°L / 47.8172; 6.1817Koordinatat: 47°49′02″V 6°10′54″L / 47.8172°V 6.1817°L / 47.8172; 6.1817
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Mercœur
Kryetari Jean-Pierre Lasserre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.29 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19430
INSEE 19017


Bassignac-le-Bas është një komunëFrancë. Bassignac-le-Bas bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 12.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]