Bassillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassillac
Komunë
noform
Pamje nga Bassillac
Vendndodhja
Bassillac is located in Franca
Bassillac
Bassillac
48°52′10″V 6°48′09″L / 48.8694°V 6.8025°L / 48.8694; 6.8025Koordinatat: 48°52′10″V 6°48′09″L / 48.8694°V 6.8025°L / 48.8694; 6.8025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Saint-Pierre-de-Chignac
Ndërbashkësia Isle Manoire en Périgord
Kryetari Guy Leymarie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.73 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 1789 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24330
INSEE 24026


Bassillac është një komunëFrancë. Bassillac bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1789 banorë dhe sipërfaqe 18.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]