Bassoles-Aulers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassoles-Aulers
Komunë
noform
Pamje nga Bassoles-Aulers
Vendndodhja
Bassoles-Aulers is located in Franca
Bassoles-Aulers
Bassoles-Aulers
47°55′29″V 3°30′58″L / 47.9247°V 3.5161°L / 47.9247; 3.5161Koordinatat: 47°55′29″V 3°30′58″L / 47.9247°V 3.5161°L / 47.9247; 3.5161
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Anizy-le-Château
Ndërbashkësia Vallons d'Anizy
Kryetari Isabelle Herbulot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.03 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2380
INSEE 2052


Bassoles-Aulers është një komunëFrancë. Bassoles-Aulers bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 7.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]