Bassu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassu
Komunë
Vendndodhja
Bassu is located in Franca
Bassu
Bassu
44°10′49″V 3°37′33″L / 44.1803°V 3.6258°L / 44.1803; 3.6258Koordinatat: 44°10′49″V 3°37′33″L / 44.1803°V 3.6258°L / 44.1803; 3.6258
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Vitry-le-François
Kantoni Heiltz-le-Maurupt
Ndërbashkësia Côtes de Champagne
Kryetari Martine Bonetti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.29 km2
Popullsia 127 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51300
INSEE 51039


Bassu është një komunëFrancë. Bassu bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 10.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bassu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale