Bassurels

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassurels
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bassurels is located in Earth
Bassurels
Bassurels (Earth)
45°58′54″V 5°49′49″L / 45.9817°V 5.8303°L / 45.9817; 5.8303Koordinatat: 45°58′54″V 5°49′49″L / 45.9817°V 5.8303°L / 45.9817; 5.8303
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Florac
Kantoni Barre-des-Cévennes
Kryetari Josette Gaillac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.34 km2
Lartësia 1000 m (m.n.d.)
Popullsia 52 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48400
INSEE 48020


Bassurels është një komunëFrancë. Bassurels bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 46.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]