Bastia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bastia
Komunë
noform
Pamje nga Bastia
Stema_figura
Vendndodhja
Bastia is located in Franca
Bastia
Bastia
48°41′32″V 6°31′33″L / 48.6922°V 6.5258°L / 48.6922; 6.5258Koordinatat: 48°41′32″V 6°31′33″L / 48.6922°V 6.5258°L / 48.6922; 6.5258
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Bastia
Ndërbashkësia Bastia
Kryetari Gilles Simeoni
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.38 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 43477 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20200
INSEE 2B033


Bastia është një komunëFrancë. Bastia bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 43477 banorë dhe sipërfaqe 19.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bastia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale