Basville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basville
Komunë
Vendndodhja
Basville is located in Franca
Basville
Basville
45°10′49″V 4°59′42″L / 45.1803°V 4.995°L / 45.1803; 4.995Koordinatat: 45°10′49″V 4°59′42″L / 45.1803°V 4.995°L / 45.1803; 4.995
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Crocq
Ndërbashkësia Haut Pays Marchois
Kryetari Alain Pigeon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.57 km2
Lartësia 692 m (m.n.d.)
Popullsia 178 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23260
INSEE 23017


Basville është një komunëFrancë. Basville bën pjesë në departamentin Creuserajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 178 banorë dhe sipërfaqe 22.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]