Bathurst (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bathurst (kthjellim).


Bathurst
—  qytet  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Ndarja statistikore Kontea Gloucester (New Brunswick)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°37′12″V 65°39′0″P / 47.62000°V 65.65000°P / 47.62000; -65.65000 (Bathurst)Koordinatat: 47°37′12″V 65°39′0″P / 47.62000°V 65.65000°P / 47.62000; -65.65000 (Bathurst)
Sipërfaqja 91,55 km2
Popullsia 12.714 banorë 2006
Dendësia 138,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506
Kodi Postar E2A
Bathurst is located in Kanadaja
Bathurst
Bathurst
www.bathurst.ca/

Bathurst është një qytetKontea Gloucester (New Brunswick), provinca New Brunswick, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 91.55 km² dhe popullsi 12714 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick